ایزوگام 3 میل

ایزوگام ۳ میل در این بازار رقابتی تا چه اندازه مورد نیاز است و چگونه خرید و فروش می شود؟ آیا می شود که ایزوگام ارزان و مرغوب را با ضخامت کمتر از ۴ میلی متر هم خریداری کرد؟ در این راستا به توضیحات مختصری می پردازیم.

ایزوگام ۳ میل

در برخی از نقاط کشور که جزو مناطق خشک محسوب میشوند و میزان رطوبت و بارندگی در آنها قابل توجه نیست میتوان از این نوع ایزوگام برای عایقکاری مکانهائی مانند تراس، کف آشپزخانه و بالکن استفاده کرد. ایزوگام با ضخامت ۳ میلیمتر که از تمام مواد اولیه مورد نیاز در تولید آن استفاده شده است، و قیر پلیمری یکی از اصلی ترین آنها که خاصیت اصلی ایزوگام یعنی نفوذ ناپذیری از آن نشات میگیرد، در کارخانه ایزوگام هیرمان دلیجان تولید میشود.
انواع ایزوگام با ضخامت های متنوع و با لایه های مختلف در این کارخانه تولید میشود و به سراسر نقاط کشور ارسال میگردد. ایزوگام ۳ میلیمتر که در انواع ساده و طرح دار، فویل دار و بدون فویل نیز میتواند تولید شود را در نقاط مختلف ساختمانهای مسکونی، اداری و تجاری بکار برده میشود، اما پیشنهاد میشود قبل از خرید از نظرات متخصصین و مشاورین در این زمینه استفاده کنید.
شرایط خاصی در استفاده از ایزوگام وجود دارد و ریزه کاری هائی در آن به چشم میخورد که افراد مطلع و با تجربه میتوانند در رفع آنها به شما کمک کنند. کف سرویسهای بهداشتی با عنایت به اینکه افراد خانواده بطور مستمر در آن رفت و آمد دارند و دارای رطوبت بیشتری نسبت به بقیه ساختمان است، و به دلیل اینکه روی آنرا با سرامیک میپوشانند و از ملات هم استفاده میشود، استفاده از این نوع ایزوگام میتواند مقرون به صرفه باشد.
این نقاط در ساختمانهای مسکونی و تجاری پس از اینکه ساخته شد و نوبت به عایقکاری رسید، با استفاده از نوع بدون فویل آن و چسبندگی بالا که در محصولات هیرمان بعنوان یک امتیاز قلمداد میشود انجام میگیرد و سپس در ادامه کار ساخت، با ملات مناسب و سرامیک یا سنگ تکمیل میشود. ضمن اینکه درزهای بین سنگ و سرامیک نیز با مواد مناسب درزگیری میشود. به این ترتیب نفوذ رطوبت و آب به ایزوگام و عبور از آن غیر ممکن میشود، مگر در مواقع خاص که ایرادات آن باید مورد بررسی کارشناسان قرار گیرد.

تیشو و ضخامت ایزوگام در زمان تولید

تیشو در واقع همان الیاف شیشه است که در فواصل معین و یکنواخت کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این محصول به عنوان حامل در تولید عایق های رطوبتی، عایق کاری لوله های گاز و آب جهت حفاظت آن ها از رطوبت، خوردگی و زنگ زدگی به کار می رود. تیشو در برابر آتش سوزی و فرسایش مقاوم است و در تولید ایزوگام و به همراه مواد اولیه دیگر وارد سینی قیر شده که در نهایت ایزوگام تولید می شود.
ویژگی های تیشوی مرغوب که در تولید ایزوگام و کیفیت آن نقش اساسی را دارند به شکل ظاهری و رنگ یکنواخت و همچنین ثبات اندازه عرضی آن برمیگردد. این محصول باید از نظر شکل ظاهری و رنگ کاملاً یکنواخت بوده و عرض آن در سر تا سر رول ثابت وهمچنین لبه های آن نیز صاف و بدون چروک باشد. بعلاوه اینکه روی سطح لایه تیشو نباید هیچ گونه خرده شیشه و یا مواد دیگر که موجب تغییر در ضخامت ایزوگام میشود مشاهده شود. تیشوی مصرفی در تولید ایزوگام در زمان استفاده باید عاری از رطوبت بوده و هنگام باز نمودن رول، بهم چسبنده نباشد.
در باره تولید ایزوگام و ضخامت آنها باید بدانید که ضخامت آن ها بین ۶-۲ میلی متر است و با این گستردگی تولید میتوان ایزوگام مناسب را برای نصب در مکان مورد نظر انتخاب نمود. ایزوگام های تولید شده در کارخانه هیرمان مقاومت کششی طولی و عرضی مناسب را دارند و از این لحاظ نصب آنرا آسان و با اطمینان کرده اند. ضمن اینکه از لحاظ مشخصات فیزیکی، افزایش نسبی طولی و عرضی را  با کمترین درصد تغییرات دارند و از این منظر مقاومت ایده آل را در تغییرات جوی فراهم می کنند.
ایزوگام هیرمان ۳ میلیمتر بواسطه استفاده از قیر پلیمری و تیشوی با کیفیت، قابلیت جذب آب کمتر از ۱ درصد می باشد که در برخی تولیدات به صفر نزدیک است، همچنین در برابر حرارت کاهش وزن بسیار اندکی را دارا می باشند. باید به این نکته اذعان کرد که این تولیدات دچار پوسیدگی و شکنندگی نمی شوند و تا سالها می توانند به حالت اولیه باقی بمانند و کارکرد اولیه را همچنان دارا باشند.

قیر پالایشگاهی و استاندارد عایق های رطوبتی

مواد پلیمری هم خاصیت عایق حرارتی دارند و هم مشخصات عایق رطوبتی را دارا می باشند. از عایق های پلیمری جهت عایق کردن اتصالات و در برخی تولیدات به صورت رول برای عایق کردن سطوح استفاده می کنند. از مشخصات بارز و اصلی آنها می توان به استفاده از قیر خالص پالایشگاهی در تولید آن اشاره داشت که از این لحاظ جزو با کیفیت ترین ها بشمار می آیند.
عایق های پلیمری بر روی کلیه سطوح با هر جنسی قابل اجرا می باشد و با اطمینان می توان از آنها استفاده نمود. عایق های پلیمری را در حال حاضر با وجود دستگاهها و تجهیزات بسیار پیشرفته در هر ضخامت و کیفیتی می توان تولید نمود. حتی تولید این گونه از عایق ها می تواند بصورت سفارشی و برای مقاصد خاص نیز تولید نمود.
قیمت ایزوگام پلیمری مانند سایر کالاهای صنعتی بر اساس قیمت تمام شده‌ مواد اولیه و با کنار هم قرار دادن آنها به قیمت تمام شده آن می رسد. هرچند ممکن است در بازار فروش ایزوگامی با کیفیت پایین قیمت بالایی داشته باشد، لذا دقت در خریدار محصولی که توسط سازمان استاندارد و کنترل کیفیت، تائید شده باشد یک اصل بدون تغییر است.
قیمت ایزوگام هایی که با مواد اولیه پلیمری تولید می‌شوند به دلیل استفاده از قیر خالص پالایشگاهی و بطور طبیعی گرانتر از سایر انواع ایزوگام‌ هستند. به همین جهت ضمانت نامه‌هایی که در مورد انواع ایزوگام به خریداران ارائه می‌شوند طولانی مدت هستند و ضامن کیفیت ایزوگام خریداری شده می باشند. طبیعتاً ایزوگام هایی که ضمانت نامه‌ طولانی مدت دارند قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های بدون ضمانت دارند. برای مطالعه اطلاعات کاربردی و ضروری در مورد انواع ایزوگام به سایت ایزوگام هیرمان مراجعه نمائید و از خدمات موجود و رایگان در آن شگفت زده شوید. همچنین قیمت انواع محصولات ایزوگام تولید شده در کارخانه هیرمان از طریق مشاورین فروش در دفتر مرکزی فروش و کارخانه امکان پذیر می باشد.

ایزوگام 3 میل

در حال حاضر شرکت های ایزوگام زیادی به تولید انواع عایق های رطوبتی با ضخامت ۲، ۳، ۴، و حتی ۵ میلی متر مشغول هستند که هر یک با توجه به بازار هدف و با توجه به این که مصرف کننده چه میزان قدرت و توانایی خرید ایزوگام درجه یک را دارد تولیدات خود را هماهنگ می کنند.

آیا ایزوگام ۳ میل استاندارد است؟

برای پاسخگویی به این سوال بهتر است که به مواد اولیه مورد نیاز تولید ایزوگام پلیمری و یا ایزوگام تولید شده با قیر دمیده بپردازیم. همان طور که می دانید ایزوگام بر دو نوع است :

  • ایزوگام BPP
  • ایزوگام BOF

هر یک از انواع ایزوگام برای موارد خاصی مورد نیاز است که در هنگام ثبت سفارش و خرید ایزوگام مورد توجه قرار می گیرد و البته ایزوگام ۳ میل هم با توجه به رعایت تمام موارد استاندارد مشخص شده تولید می شود و از آن جایی که سبک تر است و مصرف بالاتری دارد، ممکن است در بین پیمانکاران و مصرف کننده های عمده جایگاه بالاتری داشته باشد.
ایزوگام با ضخامت ۴ میلی متر بیشتر برای اماکن و محل هایی که دارای رطوبتی بیشتری هستند مورد استفاده است و عایق رطوبتی هم با توجه به نوع آب و هوا و شرایط محیطی تولید می شود. ایزوگام ۳ میل برای این که ضخامت کمتری دارد و سبک تر است برای ساختمان ها و محل هایی که نیاز است فشار کمتری به آن ها وارد شود نصب می گردد.

ایزوگام 3 میل

ویژگی های مورد نیاز عایق های رطوبتی

در تولید انواع ایزوگام در کارخانه ایزوگام دلیجان توجه به نکاتی مانند استفاده از قیر پلیمری، به کارگیری مواد اولیه بسیار خوب مانند پلی استر و تیشوی مرغوب و همچنین مصرف فویل آلومینیوم درجه یک در ایزوگام روکش دار مورد توجه است.
تولید ایزوگام ۳ میل سبب شده است که برای پروژه هایی که نیاز به متراژ بالای ایزوگام دارند و یا باید طبق استاندارد، وزن مشخصی به سازه وارد شود از این ایزوگام که هم کشش و هم مقاومت بالایی دارد و هم ارزان تر است استفاده شود.

قیمت ایزوگام ۳ میل

در حال حاضر بسیاری از مصرف کننده های ایزوگام به سمت خرید ایزوگام ارزان روی می آورند. اما بهتر است دقت شود که خرید ایزوگام ارزان خوب است اما باید کیفیت و مواد اولیه ایزوگام به خوبی مورد تایید باشد. این امر موجب می شود که دوباره کاری ها و تعمیرات اضافی از دوش شما برداشته شود. اگر چه ضخامت ایزوگام ۳ میل روکش دار کمتر است اما به دلیل قیمت خرید و فروش مناسبی که دارد جایگاه مهمی هم در بین مصرف کننده دارد.
خرید انواع ایزوگام از کارخانجات معتبر تولید ایزوگام میسر است و می توانید بهترین ایزوگام ۳ میل و یا ایزوگام ۴ میل را برای پشت بام، دیواره ها و کف استخر، پل ها و باندهای فرودگاه و یا برای فونداسیون و ایزولاسیون ساختمان هم ثبت سفارش نمایید. خرید مستقیم هر یک از انواع عایق های رطوبتی می تواند ارزان تر و مطمئن تر باشد.