ایزوگام مناطق سردسیر

ایزوگام مناطق سردسیر با فرمول تخصصی ویژه و به صورت سفارشی توسط شرکت ها و کارخانه ها از جمله شرکت ما تولید می گردد. به طور کل برای هر منظقه از فرمولاسیون خاص و حتی در بعضی موارد از مواد شیمیایی و مواد اولیه ی خاص استفاده می کنند. در حال حاضر ‌کارخانه های تولید کننده ایزوگام در شهر دلیجان توانایی طراحی و تولید ایزوگام مناطق سردسیر با شرایط جوی مختلف و برای مناطق سردسیر، گرمسیر و معتدل خزری را دارا هستند.

ایزوگام مناطق سردسیری با فرمول تخصصی

استفاده از ایزوگام در مناطق سردسیر باید تابع شرایط منطقه و نیاز ساختمان سازی در آنها تولید و برای عایقکاری بکار گرفته شود. شرایط جوی و مسائل مربط با اقلیم مناطق سردسیر باید با تحلیل و کارشناسی صورت گیرد و دوره های چندین ساله برای آن لحاظ شود. بسیاری از تولید کنندگان و خریداران عایق را بدون در نظر گرفتن این شرایط فروش و یا استفاده میکنند و در زمان کوتاهی باید با مشکلات هزینه بر مواجه شوند.
یکی از مسائلی که در این مناطق همیشه موجبات تخریب عایق را فراهم میکند سرمای بیش از تحمل ایزوگام است. انقباض در ایزوگام باعث ایجاد ترک و در نتیجه ایجاد محلی برای نفوذ رطوبت خواهد بود. با اینکه آزمایشات متعددی برای رسیدن به نهایت کیفیت مواد اولییه در تولید ایزوگام انجام میشود، اما تا کنون محصولی که بتواند در دمای خیلی پائین مقاومت داشته باشد تولید نشده است.
برخی تولید کنندگان با افزودن ضخامت به ایزوگام از طریق افزایش تعداد لایه ها و یا استقاده از قیرهای اصلاح شده با پلیمر سعی در تولید عایق مناسب و مقاوم برای این مناطق کرده اند که توفیقاتی را نیز بدست آورده اند. ایزوگام سه لایه و یا ایزوگام پلیمری و یا استفاده از پرایمرها در زمان نصب ایزوگام نشان از این تلاش بی وقفه دارد.
کارخانه تولید ایزوگام هیرمان با در نظر داشتن این شرایط ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان را با قیر خالص پلیمری و ضخامت بالا تولید کرده است که مقاومت خوبی را در مقابل شرایط مناطق سردسیر از خود نشان داده است.
با استفاده از یک لایه پرایمر قبل از نصب ایزوگام هیرمان میتوان اطمینان حاصل کرد که چسبندگی لازم برای اماکن مورد نظر ایجاد و بعد از نصب آن راه نفوذ رطوبت به لایه های زیر برای همیشه مسدود میشود.
با استفاده از محصولات هیرمان نه تنها اطمینان در کیفیت را خواهید داشت، بلکه امنیت در سرما و پوشش عالی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی را همراه خواهید داشت.

عوامل موثر در کیفیت، نگهداری، و نصب ایزوگام

از موارد مهمی که در کیفیت ایزوگام مصرفی برای مصرف کننده میتواند حائز اهمیت باشد، نحوه بارگیری و انتقال آن میباشد. همانطور که میدانید ایزوگام با درنظر داشتن مواد و متریال تشکیل دهنده آن که عموما از قیر، پلی استر، تیشو، یک لایه نازک آلومینیوم و چند ماده دیگر است، پس از تولید در طولهای ۱۰ متری و به عرض ۱ متر بسته بندی میگردد.
بسته به میزان تولید هر کارخانه و توان خط تولید آن قطعاً برای ارسال سفارش به مشتری نیاز به انبار و نگهداری ایزوگام میباشد. این عمل انبار نمودن در یک فضای کاملاً استاندارد و در بهترین شرایط از نظر دما و وسعت انبار میباشد تا از وارد شدن فشار به رول های تولیدی جلوگیری شود و ایزوگام از حالت استاندارد خود خارج نگردد.
همچنین با توجه به وزن هر رول که از ۴۰ تا ۵۰ کیلو متغیر میباشد، نحوه انتقال آن از محل تولید به انبار و از انبار به محل بارگیری و حتی نحوه تخلیه آن بسیار مهم میباشد. این مجموعه عوامل که میتوان از آن با نام انبارداری یاد کرد که بی توجهی به آن مرجوعی ایزوگام را در پی خواهد داشت.
رول ایزوگام برای مدت طولانی بصورت خوابیده و روی زمین نباید نگهداری شود و هرگز در برابر نور مستقیم خورشید و به مدت طولانی نباید به حال خود رها شود و حتی المقدور سعی شود به اندازه نیاز و مصرف خریداری و استفاده شود و حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که مناطق مختلف و تغییرات دمای محیط میتواند در عمر مفید ایزوگام دخالت مستقیم داشته باشد.
توصیه اکید میشود که در مناطق با دمای زیر صفر و بالاتر از ۴۰ درجه قبل از خرید با کارشناس معتبر و کارخانه معتبر و دارای نشان استاندارد مشورت و پس از حصول اطمینان خرید خود را انجام دهید. همچنین متذکر میشود نصب ایزوگام را به افراد دارای تجربه و متخصص بسپارید تا شاهد آسیب و کاهش عمر ایزوگام نباشید.
در کنار لوله های خروجی فاضلاب، منهول ها، کف شورهای پشت بام، کف آشپزخانه و دیوارهای سرویس بهداشتی تا ارتفاع بالاتر از محل نصب شیرآلات عایق را ادامه دهید و در نهایت همیشه به یاد داشته باشید که ارزانی بدون دلیل و گرانی بدون حکمت نیست.

لزوم استفاده از پرایمر قبل از نصب در مناطق سردسیر

زمانی که در مناطق سردسیر با دمای پائین برای عایقکاری پشت بام منزل اقدام به نصب ایزوگام می کنید، قبل از شروع به عایقکاری لازم است زیرسازی و ایجاد بستر مناسب برای نصب ایزوگام روی آن با دقت و به شیوه‌ای استاندارد انجام شود تا همه ترکهای ریز و درشت در سطح پشت بام از بین برود.
در واقع ضرورت استفاده از پرایمرها در این مناطق، آماده سازی سطوح برای ایزوگام کردن است. زیرسازی با پرایمر ایزوگام به منظور بالا بردن کیفیت عایقکاری و ایزولاسیون و افزودن به طول عمر عایق با ایجاد مقاومت اضافی به ایزوگام انجام می‌شود.
پرایمر مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و به همین دلیل می‌تواند موجب ماندگاری و دوام ایزوگام در مناطق سردسیر شود. خاصیت چسبندگی و مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و نفوذ آب موجب شده تا در بسیاری از مکان‌ها از آن برای زیر سازی و سپس ایزوگام استفاده شود.
این ماده بعد از خشک شدن و رسیدن به کیفیت مطلوب به شدت سفت و محکم می‌شود، زیرسازی با پرایمر مناسب برای ایزوگام موجب می‌شود ایزوگام دوام و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت داشته باشد و تا سال‌ها نیاز به ترمیم و یا تعویض نداشته باشید.
انواع پرایمرها را به همراه انواع ایزوگام برای مناطق با دمای بسیار پائین در کارخانه ایزوگام هیرمان در حال تولید است. شما نیاز به اطلاعات این تولیدات دارید تا بتوانید از آنها استفاده لازم را ببرید و در انطباق با مناطق مورد نیاز استفاده کنید.
برای داشتن اطلاعات و انجام امور مشاوره در زمینه خرید ایزوگام و پرایمر مخصوص با دفتر فروش هیرمان در ارتباط باشید. منطقه ای که در آن برای ایزوگام برنامه دارید و یا پروژه ای در آنجا در حال کار دارید را با دفتر هماهنگ کنید تا بازدید و مشاوره در محل برای شما برنامه ریزی شود.

ایزوگام مناطق سردسیر

تاثیر آب و هوا بر ایزوگام

شرایط جوی مختلف تاثیر زیادی در تغییر و چگونگی طول عمر و مقاومت ایزوگام دارد و بر همین اساس نیز امروزه تولید ایزوگام برای ایزوگام مناطق سردسیر و گرمسیر توسط کارخانه ها به صورت تخصصی و سفارشی انجام می گردد. نصب ایزوگام برای مناطق گرمسیری و سردسری مهم است و حتی ایزوگام طرح دار و یا دیگر انواع ایزوگام باید طبق شرایط خاص نصب و اجراء شوند.

ایزوگام مناطق سردسیر

تولید ایزوگام برای مناطق سردسیر

در رابطه با تولید ایزوگام مناطق سردسیر شرکت های تولیدی از یک فرمولاسیون خاص و ویژه استفاده می کنند و به عبارتی ویژگی های ظاهری از جمله ضخامت ایزوگام مناطق سردسیر و طول آن و همچنین در حوزه ی کیفی نیز درصد ایزوگام پلیمری مورد استفاده از آن ها و نوع اصلاح کننده به کار رفته در آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد.‌

ایزوگام مناطق سردسیر

همانطور که گفته شد ایزوگام مناطق سردسیر دارای تفاوت ها و مزایای مختلفی نسبت به انواع دیگر ایزوگام می باشد تا این محصول در مناطق سردسیر طول عمر و مقاومت خوبی را داشته باشد و در مدت زمان بسیار کم از بین نرود.
برای به دست آوردن اطلاعات تخصصی بیشتر در زمینه ی ایزوگام سردسیر و مشخصات فنی این محصول پیشنهاد می شود با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید.

ایزوگام مناطق سردسیر

ایزوگام دو لایه با روکش آلومینیوم

این نوع لایه با استفاده از قیر مخصوص ایزوگام با فرمول اختصاصی و لامینت کردن یک روکش آلومینیوم تولید شده است، قیر مخصوص به کار رفته باعث افزایش مقاومت لایه در برابر عوامل محیطی و جوی و روکش آلومینیوم باعث افزایش طول عمر مفید لایه ایزوگام مناطق سردسیر تا حدود دو برابر شده است. ترکیبات بکار رفته در ایزوگام لایه روکش دار شامل یک لایه پلی استر، قیر مخصوص ایزوگام و یک لایه الیاف پشم شیشه (تیشو) و روکشی از آلومینیوم همراه با پلی اتیلن فیلم می باشد.
مشخصات ظاهری : لایه روکش دار در ابعاد ۱*۱۰ متر ( طول*عرض ) و ضخامت ۴ میلی متر و وزن تقریبی ۴۰ کیلوگرم به صورت رول های وکیوم شده تولید می گردد. ایزوگام مناطق سردسیر بسیار مقاوم و کاربردی است.