لایه قیری ضد رطوبت

لایه قیری ضد رطوبت یا همان ایزوگام یکی از مهمترین موارد برای عایق کاری رطوبتی در ساختمان است که می تواند موجب استحکام و مقاومت ساختمان شود. یکی از بزرگترین مشکلات در ساخت و ساز ساختمان این است که عایق بندی آن به صورتی باشد که بعدا شخص صاحب خانه دچار مشکل و رطوبت نشود و این یکی از اساسی ترین و مهمترین معضلی است که باید حتما به آن توجه بیشتری شود و از هر نظر باید عایق رطوبتی ضد رطوبت مورد بررسی قرار بگیرد.

لایه قیری ضد رطوبت با کیفیت بسیار عالی

حفاظت محل زندگی در برابر رطوبت، به خاطر مخرب و آزار دهنده بودن این عامل طبیعی، در تمام تاریخ دغدغه ذهنی بشر بوده است. زیرا انسان از ابتدا مجبور بوده که محل سکونت خود را در مقابل بارندگی و رطوبت با  پوشش مناسب محافظت نماید. بی تردید قیر با خاصیت استثنایی ضد رطوبت خود، از مهم ترین کشفیات در دوران باستان بوده است.
در ایران و از زمان های خیلی دور در مناطق پر بارش، بام را بصورت شیب دار و در مناطق کم بارش، بام را افقی می ساختند. بام افقی با کاهگل آب بندی می شده که نقش کاه در آن، مسلح کردن گل و جلوگیری از ترک خوردن بوده است.
همچنین به کاهگل اندکی نمک طعام اضافه می کردند تا از رویش گیاهان در بستر ایجاد شده جلوگیری شود و نیز گل خمیر شده در زمستان یخ نزند. ناگفته نماند که این روش هنوز در برخی از روستاهای ایران رایج است.
اما امروزه و با ساخت بناهای چند طبقه و بوجود آمدن مناطق شهری، طبیعی است که نوآوری در تولید عایق نیز باعث بوجود آمدن انواع عایق با ضخامت ها و کیفیت های مختلف شده باشد.
در پاره ای از موارد، روی سنگ و آجر، مواد ضد رطوبت بی رنگ کشیده می شود، یا داخل بتن افزودنی های عایق اضافه می شود، ولی در بیشتر موارد ناگریز از مصرف عایق های قیری یا پلیمری هستیم. در کشور ما با توجه به شرایط اقلیمی و وجود منابع نفتی، در گذشته متداول ترین و به صرفه ترین عایق رطوبتی، قیر و گونی بوده است.
ولی امروزه با پیشرفت علوم و به یمن ماشین آلات پیشرفته صنعتی و نوآوری های بر پایه دانش و تجربه، عایق های نوینی تولید و ساخته شده اند که بعضا به صورت یک لایه انعطاف پذیر دو میلی متری بر روی سطوح اجرا می شوند.
از جمله انواع عایق های رطوبتی علاوه بر قیرگونی می توان به قطران، عایق های پلیمری، عایق های پیش ساخته، پشم شیشه را می توان نام برد.

عایق رطوبتی قیری و مکان استفاده

علاوه بر عایق کردن ساختمان در قسمت پی و بام که دو بخش مهم و در معرض همیشگی رطوبت و آب هستند، عایق کاری مصالح مختلفی که در دیواره های خارجی و داخلی به کار می رود و همچنین بستن درزها، کمک شایانی به حفظ ظاهر بنا برای مدت زمان طولانی و جلوگیری از کوتاه شدن عمر آنها خواهد کرد.
مشکل عمده در عایق کاری پشت بام ها و مناطق دیگر در ساختمان به درک ناقص از پوشش و عملکرد متقابل اجزای آن به عنوان بخشی از یک مجموعه مربوط می شود. جهت جلوگیری از اتلاف سرمایه ملی و حفظ محیط زیست باید به انتخاب عایق مناسب و اجرای صحیح آن بطور اصولی توجه ویژه ای داشت.
قیر در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است و علاوه بر استفاده در عایق رطوبتی قیر و گونی، انواع ایزوگام، مصارف دیگری همچون ساخت رویه آسفالتی در راه سازی نیز دارد. در جاده سازی با پخش قیر به سطح خاک، آنرا در برابر نفوذ آب و یخ زدن و در نهایت تخریب جاده جلوگیری می کنند.
قیر یک فرآورده طبیعی است که به حالت محلول در نفت خام موجود است. این ماده دارای رنگ مشکی براق است و عمده ترین ویژگی آن، غیر قابل نفوذ بودن در برابر آب و نیز خاصیت چسبندگی آن است. قابلیت چسبندگی قیر به تنهائی موجب شده تا بیشتر در عایقکاری ساختمان مورد استفاده قرار گیرد به طوری که بیشترین تولیدات و متنوع ترین آنها برای استفاده در ساختمان میباشد.
با استفاده از عایق های ایزوگام می توان بسیاری از مشکلات عایق کاری رطوبتی را حل کرد. در چند دهه اخیر استفاده از این پوشش ها به دلایل مختلف در ایران بسیار رواج یافته است. این عایق ها عموما از مواد اولیه مناسب و در ضخامت های متنوع برای مصرف در انواع مکان ها تولید می شوند.
به قیر پلیمری خالص، لایه تیشو، پلی استر، فیلم پلی اتیلن و در برخی تولیدات لایه بسیار نازک از آلومینیوم را می توان به عنوان مواد اولیه تشکیل دهنده این پوشش ها عنوان کرد. طبق بررسیهای صورت گرفته عایق با روکش آلومینیوم حدود ۸۵ درصد از نور و حرارت را منعکس می کنند و از رسیدن آسیب به خود ایزوگام ممانعت می نمایند.

نکات لازم الاجرا و موثر در عایق کاری

سطح مورد نظر باید عاری از هرگونه گرد و خاک، رطوبت و چربی باشد.
در بام های سبز معمولاً کف بام را در محل باغچه ها، با ورق مسی یا گالوانیزه با شیب کافی و نیز دو لایه عایق رطوبتی مناسب می پوشانند.
در عایق کاری رطوبتی بام، متداول است قبل از نصب عایق یک لایه قیر بعنوان پرایمر برای ایزولاسیون استفاده می گردد.
اجرای عایق بام باید در فصول خشک سال انجام گیرد و چنانچه نصب عایق در مناطق پر باران انجام میشود، باید از کم بودن میزان رطوبت روی سطح اطمیان حاصل کرد.
کنج های ۹۰ درجه نقطه ضعفی برای عایقکاری رطوبتی محسوب می شوند، بنابراین قبل از شروع به کار باید در این کنج ها با استفاده از ملات، پخ ایجاد کرد تا زاویه نصب را مناسب نمود.
پس از اتمام کار حتماً آزمایش عدم نفوذ را انجام دهید تا از نصب مناسب اطمینان حاصل نمائید. به این صورت که ناودانی ها بسته می شوند و بر روی بام به مدت ۲۴ ساعت آب می اندازند تا از عدم نشت آب اطمینان لازم بدست آید.
به همین منظور استفاده از عایق مناسب و انتخاب آن یکی از عوامل بسیار مهم در چرخه عمر این بناهاست.
غلب عایق ها درجاتی از نفوذ پذیری را در ماهیت خود دارند و استفاده از اطلاعات آماری و مشاهدات میدانی میتواند کمک بسیاری به انتخاب پوشش و عایق مناسب بنماید. امروزه و با عنایت به گسترش شرکت ها و کارخانه های سازنده، و نیاز به مصرف انواع عایقهای رطوبتی، تولیدات بسیاری با نام های مختلف ساخته شده اند که هرکدام ویژگی و کاربرد خاصی دارند. برای انتخاب وخرید بهترین عتیق قیری با بهترین کارخانه تولید کننده ایزوگام دلیجان در ارتباط باشید.

لایه قیری ضد رطوبت

لزوم استفاده از لایه قیری ضد رطوبت در عایق کاری ساختمان

زندگی امروزی آدم ها که اکثرا نزدیک به هشتاد درصد مردم آپارتمان نشین هستند و اگر عایق بندی ساختمان درست و اصولی انجام نگیرد بعدا دچار دردسر و گاهی دچار اتفاقات دلخراشی می شود که برای جبران آن شاید خیلی دیر شود. پس باید برای مقابله با چنین اتفاق های ناگواری از ابتدا به فکر چاره بود تا از هر نظر اشخاص با اطمینان خاطر بیشتری در چنین مکان هایی زندگی کنند. لایه قیری ضد رطوبت یا ایزوگام در هنگام نصب باید به دقت و با رعایت تمام اصول ایمنی اجرایی شود.
لایه قیری ضد رطوبت با کیفیت عالی همان ایزوگامی است که با کیفیتی عالی که از نظر ضخامت چند لایه بوده و همین ضخیم بودن می تواند به مصرف کنندگان این اطمینان را بدهد که عایق بندی ساختمان، کف پوش های حمام، سرویس و عایق بندی پشت بام ها از نوعی عایق بندی استفاده شود که از هر نظر به شرکت ایزوگام و نام و برند معتبری که آن از هر نظر مورد اعتماد باشد و خریدار از آن اطمینان کامل داشته باشد.لایه قیری ضد رطوبت

آسایش خاطر با لایه قیری ضد رطوبت با کیفیت عالی

وقتی بحث آسایش پیش می آید ما حاضریم هر چقدر لازم باشد هزینه کنیم ولی خود و خانواده مان در آرامش و آسایش باشیم. عایق بندی پشت بام ها در برابر باران و برف باید طوری باشد که نم ندهد و مدت دوام زیادی داشته باشد تا لازم نباشد هر سال نگران به فکر عایق بندی تازه بود.

لایه قیری ضد رطوبت

ایزوگام و لایه قیری ضد رطوبت با کیفیت عالی بهترین گزینه برای مقابله با رطوبت و نشت کف حمام و سرویس ها می باشد. جهت آگاهی و به دست آوردن اطلاعات تخصصی بیشتر در زمینه ی ضد رطوبت با کیفیت عالی پیشنهاد می گردد با مشاوران با در ارتباط باشید.