تشخیص ایزوگام خوب

تشخیص ایزوگام خوب چگونه است و چطور میشود در هنگام خرید بتوانید بهترین و مرغوب ترین عایق رطوبتی راتهیه کنید؟ پاسخ خود را در سایت جستجو کنید. شاید بسیاری از افراد تصور کنند که به راحتی در بازار می توان ایزوگام خوب را از ایزوگام نامرغوب تشخیص داد، در حالی که اینگونه نبوده و تشخیص ایزوگام خوب یک فرآیند پیچیده و کارشناسی شده ای می باشد که باید با دانش و در دست داشتن اطلاعات تخصصی انجام شود.

تشخیص ایزوگام خوب چگونه است؟

تولیدات صنعتی لایه های پنهان بسیاری دارند و نمیتوان به درون آنها نفوذ کرد و کیفیت را شناخت. برخی تولیدات توانسته اند در مرور زمان و با استفاده کیفیت و کارآئی خود را اثبات کنند و برخی دیگر با تحمیل هزینه به مصرف کننده موجودیت خود را اثبات کرده اند. کارخانه های تولیدی بسیاری هستند که با تولید محصولات با کیفیت و علیرغم افزایش قیمت تمام شده، مصرف کننده را در اولویت قرار داده اند و به فروش کمتر قانع بوده اند.
در تولیدات عایق های رطوبتی که در منطقه های صنعتی مختلف در کشور تولید مسشوند، دلیجان توانسته گوی سبقت کیفیت را از دیگران برباید و با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب شاخص در این صنعت معرفی گردد. در کارخانجات تولید ایزوگام دلیجان استفاده از مواد اولیه با کیفیت که تاثیر مستقیم روی محصول نهائی دارد آنها را تولید میکنند و قیمت در این رقابت جای بحث ندارد.
برای برخی از مصرف کنندگان انتخاب ایزوگام با کیفیت با قیمت بالا صرفه اقتصادی دارد و با استفاده از آنها تامین نظرات خود را ارزش بیشتری قائل هستند. برای برخی هم اینچنین نیست و سود بیشتر را ملاک کار خود قرار داده اند. علی ایحال برای شناخت و تشخیص محصولات عایق ایزگام با کیغپفیت بدون تجهیزات و علوم مرتبط کار سختی است اما از نظر آشنائی و رفع ابهام در کیفیت محصول انتخاب شده میتوان تا حدودی آنها را از هم تفکیک کرد.
راه های ساده و تا حدودی قابل قبول وجود دارد که میتوان با استفاده از آنها تا درصد بالائی ایزوگام مرغوب را از تقلبی تشخیص داد. یکی از این راه ها بو کردن ایزوگام است. بنظر میرسد تا حدودی تعجب آور باشد که بوئیدن ایزوگام په تاثیری در کیفیت و شناخت آن دارد. اما با علم به اینکه ایزوگام از مواد نفتی و منحصرا قیر استفاده میکند، تنها مخلوط ماده نفتی هم میتواند در ترکیبات آن بعنوان ماده افزئدنی برای کاهش قیمت استفاده شود.
گازوئیل یکی از موادی است که با قیر مخلوط شده و در تولید ایزوگام با کیفیت پائین استفاده میشود، پس میتواند بوی گازوئیل هم داشته باشد. کشیدن و پاره کردن هم راه دیگری برای فهمیدن مقاومت ایزوگام است. راه دیگر هم مچاله کردن برای تشخیص انعطاف پذیری ایزوگام است که میتواند شما را در انتخاب ایزوگام مرخوب راهنمائی کند.

تفاوت انواع ایزوگام از نظر کیفیت و درجه بندی آنها

یکی از موادی که توانسته انسان را در مواجهه با طبعت مصون نگهدارد عایق است. مفهوم کلمه عایق میتواند خیلی گسترده باشد عایق رطوبت، عایق حرارت، عایق گرما، عایق نور، و تعدادی دیگر از این دست را میتوان نام برد. تمرکز اصلی ما روی عایق های رطوبتی میباشد که از آن بعنوان ایزوگام یاد میشود و در واقع به همین نام بین مردم جا افتاده است.
ایزوگام درجه یک با توجه به مواد تشکیل دهنده آن از قیر گرفته تا لایه آلومینیوم برای محافظت از تشعشع خورشید توانسته خود را در بین مصالح ساختمانی جا بیندازد و گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد آرامش، آسایش و امنیت باشد. ایزوگام با ترکیب و تلفیق مواد مختلف میتواند در برابر نفوذ آب مقاومت کند، میتواند با دارا بودن لایه آلومینیومی از گرما و فرسایش پشت بامها تا مدتهای زیاد و سالیان طولانی محافظت و مراقبت نماید.
همچنین با دارا بودن مواد پلاستیکی و وزن بسیار مناسب از ایجاد بار مرده در سازه های بلند جلوگیری نموده و وزن کلی ساختمان را نسبت به اجرای مصالح دیگر تعدیل و کاهش دهد. به همین روال ایزوگام درجه یک میتواند در مناطق مختلف جوی دوام مناسب داشته باشد و حتی میتواند از اتلاف انرژی در ساختمانها جلوگیری نماید.
در حقیقت میتوان به این نکته اشاره داشت که مواد اولیه در تولید ایزوگام می تواند آنرا در درجات مختلف و کاملا متفاوت از هم تقسیم بندی نماید.
برای داشتن اطلاعات در خصوص ایزوگام درجه یک و تشخیص آن باید به اطلاعات موجود در سایت ایزوگام هیرمان بروید و آموزش های لازم را به رایگان بصورت تصویری و صوتی دریافت نمائید. درجه بندی در ایزوگام رابطه مستقیم با کیفیت مواد اولیه موجود در آن دارد و از این بابت باید به تولید کننده ای اطمینان کرد که هم مواد با کیفیت در تولید استفاده نماید و هم امتحان خود را در تولید با کیفیت بالا پس داده باشد. ضمن اینکه نام و برند او در میان تولید کنندگان دیگر ملاک کیفیت تولید آنها هم باشد.

ایزوگام دلیجان فویل دار در پارکینگ های زیر زمینی

اولین لایه ایزوگام که همان لایه فویل یا آلومینیوم میباشد بسیار نازک و در حد چند میکرون از لحاظ ضخامت تولید میگردد. برای رسیدن به این ضخامت نیاز به دستگاه های مخصوص و تکنولوژی قابل ملاحظه میباشد. برای احداث یک ساختمان بیش از ۱۵۰۰ نوع مصالح بکار برده میشود و یکی از کارهای بسیار مهم در هر ساختمانی عایق کردن آن میباشد.
میتوان از این عنوان عایق کاری در تمام مراحل احداث نام برد. اگر سازه در مکانهایی با رطوبت بالا و افزایش سطح آبهای زیر زمینی باشد ابتدا در گود برداری و قالب بندی برای فونداسیون، اگر تنها چند متر به پایین تر از سطح برویم و بنای احداث پارکینگ را داشته باشیم حتما عایق کردن دیوار ها و حتی کف از الزامات میباشد.
در مرحله بعد سرویسهای بهداشتی و حمام و همچنین آشپزخانه و در نهایت پشت بام ساختمان از مکانهای اصلی و مورد نظر میباشد.
اما تنها این مکانها نیاز به عایق کاری ندارند، حتی لوله های تاسیسات و داکت های عبور کابلهای برق و حتی خود سیمهای برق هم بنوعی از عایق بهره میبرند. عایق هایی که توانسته اند با تلفیق علم و تکنولوژی و استفاده از منابع طبیعی تغییر شکل داده شده و با تخصص افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند در برابر هجوم بخشی از طبیعت، ساکنین این مکان ها را در امان نگه دارند و آرامش و آسایش را به همراه امنیت به ارمغان بیاورند.
شرکت ایزوگام هیرمان بزرگترین و به روز ترین شرکت فروش و نصب ایزوگام در کشور است که با داشتن انواع ایزوگام در کیفیت ها و لایه های متفاوت؛ منطبق با هر سلیقه ای و برای هر مکان آمادگی مشاوره و انجام کار را دارد.

تشخیص ایزوگام خوب

مراحل تولید و تشخیص ایزوگام مرغوب

تشخیص ایزوگام درجه یک در سال های اخیر مشکل شده است و بعضی از افراد سودجو و متقلب اقدام به تولید و عرضه ایزوگام نامرغوب و بی کیفیت نموده اند که از نظر ظاهر بسیار مشابه به محصولات باکیفیت و مرغوب در بازار می باشند ولی در اصل این محصولات از مواد اولیه ی بی کیفیت و نامرغوب تهیه شده اند.
این عوامل باعث می شود تا این ایزوگام های نامرغوب در برابر شرایط جوی مختلف مقاومت کافی نداشته و طول عمر آن ها بسیار پایین باشد و در این مطالب قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با محصولات نامرغوب و خصوصیات آن ها ارائه نماییم. برای تشخیص ایزوگام خوب باید از افراد متخصص کمک گرفت. معمولا محصولات بی کیفیت و نامرغوب از قیر دمیده و همچنین روکش نامناسب و برخی مواد پلی استری بی کیفیت و درجه سه تهیه شده اند. هیچگاه نمیتوان از روی قیمت ایزوگام نسبت به کیفیت آن نظر داد.

تشخیص ایزوگام خوب

شیوه تشخیص ایزوگام خوب

تمامی مواردی که گفته شد به علاوه برخی از موارد جزئی کیفیت که تاثیر زیادی در کیفیت نهایی ایزوگام دارند، در کاهش طول عمر و مقاومت ایزوگام در برابر شرایط جوی مختلف تاثیر گذار می باشد. اکثر شرکت های بازرگانی برای تشخیص ایزوگام خوب و خرید این محصول در حجم بسیار بالا به خصوص برای معاملات صادراتی سعی می کنند از دانش و تخصص کارشناسان و متخصصین تولید کننده این محصول استفاده کنند.
برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تشخیص ایزوگام خوب پیشنهاد می شود با کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید.

تشخیص ایزوگام خوب

ویژگی های ایزوگام استاندارد

امروزه ایزوگام به عنوان یک عایق پیش ساخته بسیار مورد توجه ساختمان سازها و صاحبان پروژه، همچنین شهروندان قرار گرفته است، این در حالی است که در بازار علاوه بر ایزوگام استاندارد و با کیفیت، ایزوگام غیر استاندارد و بی کیفیت نیز به فروش می رسد. برای تشخیص ایزوگام خوب نهایت دقت را نمود. عایق های رطوبتی باید دارای استاندارد اجباری باشند که این استانداردها به شرح زیر به سه دسته تقسیم می شوند:

  • نوع S : این استاندارد بیانگر مقاومت در برابر سرما تا دمای -۱۰ و گما تا دمای +۱۰۰ است.این نوع عایق قابل استفاده در هر نوع منطقه آب و هوایی است.
  • نوع A : این نوع استاندارد مبین این است که عایق رطوبتی می تواند در برابر سرما تا دمای -۵ و در برابر گرما تا دمای +۱۲۰ مقاومت داشته باشد.
  • نوع O : این نوع استاندارد خود به دو نوع تقسیم می شود که به صورت زیر است:
    مخصوص مناطق گرمسیر و معتدل
    مخصوص مناطق سردسیر

تشخیص ایزوگام خوب به عهده کارشناس است.