خصوصیات ایزوگام خوب

خصوصیات ایزوگام خوب و باکیفیت چیست و چگونه می توان این خصوصیات را با مشخصه های مورد انتظار تطبیق داده و در نهایت اقدام به یک خرید موفق کرد؟ عدم اگاهی در رابطه با خصوصیات یک ایزوگام خوب و قیمت ایزوگام سبب خرید اشتباه و وارد آمدن خسارت میشود.
امروزه هر تاجر و یا فردی که به تازگی قصد شروع فعالیت در صنعت ایزوگام را داشته باشد باید تمامی ویژگی ها و خصوصیات ایزوگام خوب و مزایا و معایب محصولات موجود در بازار و وضعیت رقابت میان برند های بزرگ ایزوگام را به دست آورده و همواره اطلاعات خود را با عرضه محصولات جدید و متنوع در بازار به روز نماید.

خصوصیات ایزوگام خوب چیست؟

ایزوگام از لایه ها و مواد اولیه مختلف تشکیل شده است. موادی که قبل از ورود به کارخانه و قرار گرفتن در خط تولید در جای دیگر تولید شده و مواد اولیه آن از محل کارخانجات نفت و پتروشیمی بدست آمده است. مجموعه این فرایند در شکل گیری ایزوگام نقش داشته و در کیفیت آن نیز موثر است. استفاده از مواد اولیه با کیفیت برای تولید لایه پلی استر در کیفیت ایزوگام تاثیر دارد و قیر هم با درجه نفوذ پذیری بالا میتواند موجب افزایش کیفیت ایزوگام تولید شده در کارخانه شود.
ملاحظه میگردد که استفاده از مواد با کیفیت تنها راه برای افزودن به مقاومت و کیفیت محصول نهائی که همان ایزوگام است میباشد. بنا براین میتوان خصوصیات و ویژگیهائی را برای انتخاب و خرید ایزوگام خوب و با کیفیت برشمرد که از دایره کیفیت خارج نباشد.
وجود مواد اولیه با کیفیت میتواند اولین و مهمترین عامل در تولید ایزوگام خوب و مرغوب در نظر گرفته شود. اما کیفیت و مرغوب بودن در مکان مورد استفاده قابل تعریف است و نمیتواند بطور عام برای آن در نظر گرفت.
عامل دیگر در ویژگی ایزوگام را میتوان در تجهیزات تولید و ماشین الات بسته بندی جستجو کرد. به این صورت که مواد اولیه با کیفیت نیاز به دستگاه ها و ماشین آلات به روز و با تکنولوژی بالا دارد تا بتواند محصولی با ویژگیهای لازم را تولید کند. بنا براین وجود تجهیزات میتواند عامل مهم دیگری برای کیفیت لحاظ شود.
مجموعه مواد اولیه و تجهیزات تولید، با حضور پرسنل توانمند و با تجربه به همراه آموزشهای کاربردی، بعلاوه تجربه میتواند به خروج محصولی منجر شود که ما از آن بعنوان بهترین ایزوگام با ویژگیهای منحصر بفرد یاد میکنیم.
مجموعه این ویژگیها را میتوان در کارخانه ای مشاهده کرد که بهترین تولیدات را دارد و برای استفاده در کلیه مناطق برنامه مدون و تولید خاص دارد. این کارخانه در دلیجان و با نام هیرمان فعالیت دارد و محصولاتی نظیر صادراتی بردین و سوپر صادراتی هیرمان را برای استفاده در کلیه مناطق کشور در نظر تولید کرده است.

شرایط نصب ایزوگام در نقاط مختلف ساختمان

با گود برداری ساختمان عملیات اجرائی شروع میشود. اگر احداث ساختمان در مناطقی با سطح آبهای زیر زمینی بالا باشد نیاز به عایقکاری از همین نقطه شروع میشود. با توجه به اینکه مصالح مصرفی در ساخت واحدهای مسکونی، تجاری و اداری جذب کننده رطوبتو آب هستند، مانند بتن، نیاز به عایقکاری و استفاده از انواع عایقها وجود دارد. حتی برای کرسی چینی که در زمینهای شیب دار اجرا میشود نیز از این قاعده جدا نیست.
استفاده از ایزوگام مناسب برای این نقاط شرط اصلی دوام و مقاومت و کارکرد ایزوگام است. در این اماکن استفاده از ایزوگام تک لایه بدون روکش مناسب ترین خواهد بود. قابل ذکر اینکه تائید آن توسط مهندس ناظر و طراح پروژه الزامی است. روی فونداسیون در این نقاط و دیوارهای پارکینگ یا زیر زمین از حساسیت ویژه ای برخوردار است و باید برای آن تمهیدات لازم را در نظر داشت.
به این صورت که دیوار ها و روی فونداسیون را باید قبلا ایزولاسیون کرد تا از نفوذ رطوبت و مواد آلاینده و سولفاته که حاصل آن شوره در بتن خواهد بود جلوگیری شود.
پس از این مرحله و با اتمام کار سفت کاری نوبت به عایقکاری کف آشپزخانه، سرویسهای بهداشتی، کف تراس در مناطق با بارندگی بسیار و پشت بام میرسد. این مکانها هم با توجه به کارکردشان از انواع عایقها استفاده میشود. بعنوان نمونه برای پشت بام از عایق دو لایه فویل دار و در آشپزخانه از عایق تک لایه بدون فویل باید استفاده کرد.
در توضیح این مسئله باید یادآوری شود که استفاده از عایق ایزوگام نیاز به مشورت با کارشناسان و طراحان ساختمان دارد تا بهترین نمونه را برای کار به شما معرفی نمایند. بیشتر موارد مربوط به ترمیم و تعویض زودتر از موقع بع انتخاب نامناسب برمیگردد که بدون مشورت خریداری و نصب شده است.
ضمن اینکه عامل نصاب غیر حرفه ای نیز در بوجود آمدن این هزینه ها موثر بوده است. قبل از هرگونه خرید و یا نصب با کارشناس و نصاب حرفه ای مشورت کنید و کار تخصصی را به کاردان بسپارید.


مشخصات ایزوگام را قبل از خرید بگیرید

کسب اطلاع از مشخصات فنی ایزوگام از فروشنده و مقایسه با دیگر تولیدات می تواند شما را به این نکته که کیفیت ایزوگام تا چه حدی است و آیا تولید با مکان مورد نظر شما مطابقت دارد یا خیر راهنمائی کند.
عدم اطلاع از مشخصات فنی ایزوگام خریداری شده در صدر لیست موارد تناقض بین فروشنده و خریدار قرار دارد. این بدین معنی است که ایزوگام خریداری شده اصلا مناسب استفاده برای مکان خریدار نبوده و مشاوره های لازم برای خرید ناقص و بدون آگاهی صورت گرفته است. بوجود آمدن تغییرات در سبک زندگی و حضور تکنولوژی در صنعت ساختمان مسائل جدیدی از نظر محیط زیست و جلوگیری از اتلاف انرژی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب ایزوگام محسوب میشوند.
ایزوگام و عایق های رطوبتی با افزودن لایه آلومینیومی در سطح خارجی آن، از جذب نور خورشید و افزایش دما در سطح جلوگیری نموده و زمینه جلوگیری از نفوذ رطوبت و حرارت بیش از اندازه را در ساختمان ها را تا حد بسیار زیادی فراهم نموده است.
همچنین با تولید ایزوگام برای استفاده در پشت بام ها سرعت در انجام نصب و در مرحله دیگر زیبائی و تمیز کاری را در پی داشته است، طوری که در زمان اجرا و پس از نصب هیچگونه اثری از ریخت و پاش مشاهده نمی شود. انواع ایزوگام در استاندارد ها و کیفیت های قابل توجه برای مصرف در مکان های مختلف به سرعت تولید و به محل ارسال می گردد. استفاده از نصابان حرفه ای و با تجربه و متخصص که میتوانند همه نکات و ریزه کاری های نصب را به دقت رعایت نمایند، مهمترین نکته در عایقکاری پس از اطمینان از کیفیت است.
بدون در نظر داشتن اینکه ایزوگام از چه لایه ها و مواد اولیه ای تشکیل شده است و کیفیت چه ارتباطی به ماندگاری و عمر مفید ایزوگام دارد نکات قابل ملاحظه ای برای نصب ایزوگام وجود دارد که باید رعایت شود.

بررسی ایزوگام خوب

در این مطلب قصد داریم خصوصیات ایزوگام خوب را بررسی و  توضیح دهیم.

خصوصیات ایزوگام خوب

خصوصیات ایزوگام خوب به شرح زیر است:

قیر پلیمری ۶۰/۷۰ به همراه اصلاح کننده تهیه شده و همچنین از بهترین مواد پلی استر و تیشو به عنوان لایه ایزوگام تهیه گردد و روکش ایزوگام نیز باید از بهترین روکش آلومینیومی باشد و… که تمامی آن ها به عنوان خصوصیات ایزوگام خوب شناخته می شوند.

خصوصیات ایزوگام خوب

راه های دریافت خصوصیات ایزوگام خوب

تمامی مواری که گفته شد به عنوان خصوصیات ایزوگام خوب و درجه یک شناخته می شود و هر خریدار و تاجری تمامی اطلاعات مربوط به این خصوصیات را از شرکت های تولید کننده ایزوگام یا فروشندگان به صورت کامل جویا شده و پس از اطمینان خاطر از محصول مورد نظر اقدام به تهیه ی این محصول در حجمی بزرگ نمایند.

خصوصیات ایزوگام خوب

همواره از طریق کارشناسان و مشاوران شرکت ما می توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با خصوصیات ایزوگام خوب به دست آورده و با آگاهی از این خصوصیات بتوانید بهترین ایزوگام را از هر مرکز فروش و یا تولید کننده ای را در حجم عمده یا کم خریداری کنید. برای تهیه و سفارش خرید ایزوگام با کیفیت عالی بهتر است از کارشناسان کمک بگیرید.

خرید ایزوگام باکیفیت چرا؟

خرید و فروش ایزوگام و دانستن خصوصیات ایزوگام خوب کاری ساده نیست و بهتر است توسط افراد بسیار آگاه انجام گیرد، چرا که اگر از مشخصات فمی ایزوگام اطلاعات افی نداشته باشید موجب خواهد شد که با انتخاب نادرست ، موجب ایجاد خسارات جبران ناپذیری به سازه شده و یا در پروژه های بزرگ خسارات فراوانی به بار می آید که در اثر نا اگاهی از انتخاب ایزوگام باکیفیت پیش آمده است.