ایزوگام چیست

می خواهیم در این مقاله در خصوص این مبحث صحبت کنیم که اصلا ایزوگام چیست و چه کاربردی دارد؟ و از نظر تعداد لایه و روکش به چند دسته تقسیم می شود ؟ ایزوگام نوعی عایق رطوبتی قیری انعطاف پذیر است که بر روی سطوح کشیده شده و از مقاومت و استحکام بالایی به جهت استفاده از پلیمرها و قیر درجه یک برخوردار است. بهترین ایزوگام دلیجان معرف و نمونه ای از عایق رطوبتی استاندارد است.

ایزوگام چیست

موارد کاربرد ایزوگام چیست ؟

در این قسمت می خواهیم در مورد مکان ها و جاهایی صحبت کنیم که ایزوگام قابلیت استفاده دارد، در مرسوم ترین جایی که نصب ایزوگام استفاده می شود پشت بام منازل و ساختمان ها و سرویس های بهداشتی و کف آشپزخانه هست.
ایزوگام چیست؟ عایق رطوبتی است که با لایه قیری خود مانع نفوذ آب و رطوبتی به هر سطح و مکانی می شود و مهمترین ماده تشکیل دهنده آن علاوه بر قیر، الیاف تیشو و پلی استر است.

 • ایزوگام برای سردخانه ها
 • استخرهای آب کشاورزی و تفریحی
 •  پوشش لوله ها
 • عایق کاری لوله های فلزی
 • لوله های نفت و گاز
 • سقف مرغداری ها
 • سردخانه‌ها و مراکز بهداشتی
 • سدها و سازه‌های آبی
 • پل‌های هوایی و پل‌های بتنی
 • باند فرودگاه ها
 • سقف سوله ها و روی هر سطحی که شما فکر می کنید ایزوگام قابلیت نصب دارد و باعث عدم نفوذ رطوبت خواهد شد.

[toggle title=”کارکرد ایزوگام” state=”open”]ایزوگام عایق رطوبتی هست که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به هر سطح و مکانی استفاده می شود و مهمترین ماده تشکیل دهنده آن قیر هست، علاوه بر قیر، الیاف تیشو و الیاف پلی استر و فویل آلومینیومی و مواد پلیمری دیگر هست که در ایزوگام استفاده می شود.[/toggle]

 

 

انواع ایزوگام چیست و چه کاربردی دارند؟

انواع ایزوگام از نظر لایه به سه دسته تقسیم می شود:

 • مورد اول که به آن ایزوگام تک لایه گفته می شود؛

یک لایه تشکیل شده معمولا لایه داخلی تشکیل دهنده آن، الیاف پلی استر یا لایه اسپان باند است.

از دو لایه داخلی الیاف پلی استر و الیاف شیشه استفاده شده است الیاف شیشه یا اصطلاحا تیشو برای استحکام بیشتر ایزوگام استفاده می شود و ایزوگام به راحتی خم نمی شود و معمولا دوام بالاتری هم دارد.

 • ایزوگام نوع دیگری که به ایزوگام سه لایه معروف است:

این ایزوگام از سه لایه الیاف داخلی استفاده شده که این نوع ایزوگام با جذب قیر بالاتر دارای کیفیت بالاتر است.
[toggle title=”بهترین ایزوگام ” state=”open”]برای منقاضی خرید ایزوگام این سوال پیش می آید که در حال حاضر بهترین ایزوگام چیست ؟ در جواب این سوال باید بگوییم بهترین ایزوگامی که با توجه به کیفیت و قیمت مناسب آن در ایران استفاده می شود ایزوگام دولایه دلیجان است.[/toggle]

ایزوگام چیست

انواع ایزوگام از نظر روکش کدام است؟

تعداد و انواع ایزوگام که در کارخانه های ایزوگام دلیجان تولید می شود زیاد است و برای مصارف و بازارهای داخلی و همچنین در موارد صادراتی از بهترین ایزوگام دلیجان صادراتی استفاده فراوان می شود.
ایزوگام ها از نظر روکش به ۴ دسته تقسیم می شوند:

یک نوع ایزوگام، ایزوگام فویل دار است که روی ایزوگام از فویل آلومینیومی استفاده شده است و فویل فقط جهت جلوگیری از نور آفتاب استفاده شده و تاثیری در کیفیت ایزوگام ندارد و این نوع ایزوگام برای مکان هایی که در معرض نور خورشید است استفاده می شود.
روکش ایزوگام می تواند در ماندگاری و دوام ایزوگام موثر بوده و نحوه استفاده از ایزوگام در محل مناسب و همچنین اجرای ایزوگام در هنگام نصب؛ عامل مهمی در استحکام و ماندگاری عایق رطوبتی است.
[toggle title=”بهترین ایزوگام پلیمری” state=”open”]ایزوگام استاندارد پلیمری نمونه از بهترین ایزوگام دلیجان است که شرکت هیرمان دلیجان با تجهیزات و خط تولید بسیار پیشرفته اقدام به تولید آن نموده است.[/toggle]

ایزوگام چیست

ایزوگام چیست و ایزوگام ساده کدام است؟

نوع دیگر ایزوگام، ایزوگام ساده یا اصطلاحا پودری یا بدون روکش است که روی ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از پودر معدنی یا پلاستیک استفاده شده است و این نوع ایزوگام بیشتر برای مکان هایی استفاده می شود که نور آفتاب مستقیم به آن تابش ندارد و این ایزوگام معمولا برای زیر کار استفاده می شود.

 1.  کف ساختمان ها
 2.  کف سرویس های بهداشتی
 3. کف آشپزخانه ها
 4. برای پل ها
 5. معابر عمومی

ایزوگام می تواند در عایق بندی و ایزولاسیون اهمیت فوق العاده داشته باشد و نوعی مقاومت ساختمان را در برابر عوامل طبیعی و خارجی بیشتر می کند.
[toggle title=”خرید ایزوگام دلیجان” state=”open”]آب و هوای هر منطقه و نوع پروژه در تعیین و انتخاب ایزوگام استاندارد اهمیت ویژه دارد و در هنگام خرید ایزوگام دلیجان به این موارد توجه کنید.[/toggle]

ایزوگام چیست

ایزوگام طرح دار با نقش و رنگ متنوع

نوع دیگر ایزوگام، ایزوگام طرح دار یا رنگی است که این ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از فویل طرح دار یا اصطلاحات چاپی استفاده شده است که طرح های آن شامل آجری چمنی سرامیکی چوبی و چندین طرح دیگر است که این نوع ایزوگام معمولاً برای نما های جانبی ساختمان استفاده می شود.

 1. ایزوگام طرح چمنی
 2. ایزوگام طرح آجری
 3. ایزوگام آجرنما
 4. ایزوگام طرح سنگ
 5. ایزوگام طرح سرامیک
 6. ایزوگام طرح چوب
 7. ایزوگام طرح کامپوزیت، نمونه هایی از متنوع ترین انواع ایزوگام نقش دار رنگی هستند.

ایزوگام طرح دار دلیجان با فویل ۳۰ تا ۳۵ میکرون پوشانده می شود و در هنگام خرید ایزوگام طرح دار توصیه می شود به محل و مکان مورد استفاده دقت کافی داشته باشید. خرید ایزوگام طرح دار را با مشاوره کارشناسی و با بررسی های دقیق انجام دهید.
[toggle title=”انتخاب بهینه ایزوگام طرح دار” state=”open”]آب و هوای هر منطقه و نوع پروژه در تعیین و انتخاب ایزوگام استاندارد اهمیت ویژه دارد و در هنگام خرید ایزوگام دلیجان به این موارد توجه کنید.[/toggle]

ایزوگام چیست

ایزوگام سنگریزه کدام است؟

نوع دیگر ایزوگام، ایزوگام سنگریزه ای است که روی سطح این ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از سنگریزه های طبیعی رنگی استفاده شده است و معمولا این نوع ایزوگام دارای رنگ های متنوع می باشد و برای نمای ساختمان و سقف استفاده می شود.
ایزوگام سنگریزه با رعایت استانداردهای بین المللی و با تاییدیه کیفیت تولید و بسته بندی می شود و از رنگ های بسیار متنوع تشکیل شده است.
ایزوگام در رنگ های:

 • سبز
 • قرمز
 • خاکستری
 • صورتی
 • قهوه ای و طیف وسیعی از رنگ ها در کارخانه ایزوگام دلیجان تولید می شود و به صورت عمده برای پروژه های سفارشی تولید می شود.

[toggle title=”تولید ایزوگام سفارشی سنگریزه” state=”open”]ایزوگام سنگریزه با رعایت استانداردهای بین المللی و با تاییدیه کیفیت، تولید و بسته بندی می شود و از رنگ های بسیار متنوع تشکیل شده است. تولید ایزوگام سنگریزه دلیجان به صورت عمده و سفارشی است.[/toggle]

ایزوگام چیست

برای خرید کلیه محصولات شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان می توانید از بخش ارتباط با ما و تماس با واحد فروش اقدام کنید.
فروش ایزوگام BPP در انواع مختلف در شرکت هیرمان دلیجان به صورت عمده است و با خرید آنلاین ایزوگام می توانید انواع ایزوگام را به قیمت روز تهیه نمایید.
سوالت خود در مورد ایزوگام چیست وچه کاربردهایی دارد را از سایت دریافت نمایید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی شرکت هیرمان که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
error: محتوا محافظت شده است